Avantatges del producte
- Sortida d'alta potència:Amb una potència de 560 watts, el panell solar de doble cara Jinko 560W es troba entre els panells solars més potents disponibles al mercat. Aquesta alta sortida energètica s'aconsegueix mitjançant la tecnologia avançada del panell i els materials duradors que garanteixen la màxima generació d'energia.
- Eficiència a doble cara:A diferència dels panells solars tradicionals que només generen energia per un costat, el panell solar de doble cara Jinko 560W té un disseny bifacial, que li permet produir energia per les dues cares. Això augmenta l'eficiència general del panell i el converteix en una opció ideal per a la instal·lació en llocs amb diferents angles de llum solar.

- Alta durabilitat:El panell solar de doble cara Jinko 560W està dissenyat per suportar condicions meteorològiques extremes, incloses càrregues de neu pesades i velocitats del vent de fins a 2400 Pascal. Aquesta durabilitat garanteix que el panell solar durarà molts anys sense necessitat de cap manteniment.
- Rendiment amb poca llum:El panell solar de doble cara Jinko de 560 W pot generar electricitat fins i tot en condicions de poca llum en dies tapats o ennuvolats, el que el converteix en una opció excel·lent per a comunitats que reben la mínima llum solar.
- Ecològic:El panell solar de doble cara Jinko 560W és una font d'energia neta i segura que no produeix cap contaminació atmosfèrica nociva ni emissions de gasos d'efecte hivernacle. El disseny ecològic del panell solar el converteix en una opció ideal per a persones i organitzacions que busquen reduir la seva petjada de carboni.
Paràmetres d'estructura

Característiques mecàniques
|
Tipus de cèl·lula |
Monocristal·lí tipus N |
|
Nombre de cèl·lules |
144 (2×72) |
|
Dimensions |
2278 × 1134 × 30 mm (89,69 × 44,65 × 1,18 polzades) |
|
Pes |
32 kg (70,55 lliures) |
|
Vidre frontal |
2.0mm, recobriment antireflex |
|
Vidre posterior |
2.0mm, vidre reforçat per calor |
|
Marc |
Aliatge d'alumini anoditzat |
|
Caixa de connexions |
Classificació IP68 |
|
Cables de sortida |
TUV 1×4.0mm2(+): 400 mm, (-): 200 mm o longitud personalitzada |

Paràmetres elèctrics a STC
|
Tipus de mòdul |
JKM560N-72HL4-BDV |
JKM565N-72HL4-BDV |
JKM570N-72HL4-BDV |
JKM575N-72HL4-BDV |
JKM580N-72HL4-BDV |
|
Potència màxima nominal (Pmax) |
560 Wp |
565 Wp |
570 Wp |
575 Wp |
580 Wp |
|
Tensió de potència màxima (Vmp) |
41.95V |
42.14V |
42.29V |
42.44V |
42.59V |
|
Corrent de potència màxima (lmp) |
13.35A |
13.41A |
13.48A |
13.55A |
13.62A |
|
Tensió de circuit obert (Voc) |
50.67V |
50.87V |
51.07V |
51.27V |
51.47V |
|
Corrent de curtcircuit (lsc) |
14.13A |
14.19A |
14.25A |
14.31A |
14.37A |
|
Eficiència del mòdul |
21.68% |
21.87% |
22.07% |
22.26% |
22.45% |
|
Tolerància a la potència |
0~+5W |
||||
|
Coeficient de temperatura de lsc( _lsc) |
+0,045%/ grau |
||||
|
Coeficient de temperatura de Voc( _Voc) |
-0,25%/ grau |
||||
|
Coeficient de temperatura de Pmax({0}}Pmp) |
-0,29%/ grau |
||||
|
STC |
Irradiància 1000 W/m², temperatura cel·lular 25 graus, AM1.5G |
||||
Sortida bifacial: guany de potència posterior
|
Tipus de mòdul |
JKM560N-72HL4-BDV |
JKM565N-72HL4-BDV |
JKM570N-72HL4-BDV |
JKM575N-72HL4-BDV |
JKM580N-72HL4-BDV |
|
|
5% |
Potència màxima (Pmax) |
588 Wp |
588 Wp |
588 Wp |
588 Wp |
588 Wp |
|
Eficiència del mòdul STC (%) |
22.77% |
22.77% |
22.77% |
22.77% |
22.77% |
|
|
15% |
Potència màxima (Pmax) |
644 Wp |
644 Wp |
644 Wp |
644 Wp |
644 Wp |
|
Eficiència del mòdul STC (%) |
24.93% |
24.93% |
24.93% |
24.93% |
24.93% |
|
|
25% |
Potència màxima (Pmax) |
700 Wp |
700 Wp |
700 Wp |
700 Wp |
700 Wp |
|
Eficiència del mòdul STC (%) |
27.10% |
27.10% |
27.10% |
27.10% |
27.10% |
|

Paràmetres elèctrics a NOCT
|
Tipus de mòdul |
JKM560N-72HL4-BDV |
JKM565N-72HL4-BDV |
JKM570N-72HL4-BDV |
JKM575N-72HL4-BDV |
JKM580N-72HL4-BDV |
|
Potència màxima nominal (Pmax) |
421 Wp |
425 Wp |
429 Wp |
432 Wp |
436 Wp |
|
Tensió de potència màxima (Vmp) |
39.39V |
39.52V |
39.65V |
39.78V |
39.87V |
|
Corrent de potència màxima (lmp) |
10.69A |
10.75A |
10.81A |
10.87A |
10.94A |
|
Tensió de circuit obert (Voc) |
48.13V |
48.32V |
48.51V |
48.70V |
48.89V |
|
Corrent de curtcircuit (lsc) |
11.41A |
11.46A |
11.50A |
11.55A |
11.60A |
Condicions de funcionament
|
Tensió màxima del sistema |
1500 V CC (IEC) |
|
Temperatura de funcionament |
-40 grau ~+85 grau |
|
Fusible de sèrie màxima |
30A |
|
Càrrega estàtica màxima, frontal |
5400 Pa (112 lliures/ft²) |
|
Càrrega estàtica màxima, posterior |
2400 Pa (50 Ib/ft²) |
|
NOCT |
45 ± 2 graus |
|
Consulteu. Factor bifacial |
80±5% |
|
Classe de seguretat |
Classe II |
|
Rendiment del foc |
UL tipus 1 |

Cooperació de marca
Jingsun va anunciar recentment un nou desenvolupament emocionant en els seus esforços en curs per ampliar el seu abast al mercat de les energies renovables. La companyia ha establert col·laboracions a llarg termini amb diverses marques de primer nivell de la indústria fotovoltaica, consolidant la seva posició com a líder en el mercat de l'energia solar.
Mitjançant aquestes associacions, Jingsun pot aprofitar la seva experiència en tecnologia i fabricació per oferir productes solars d'alta qualitat a una base de clients més gran i diversa. Les associacions es basen en un compromís compartit amb la innovació, la sostenibilitat i l'impacte social positiu.
El director general de Jingsun va expressar entusiasme per les noves associacions, i va destacar la importància de la col·laboració i la cooperació en la indústria de les energies renovables. A mesura que la demanda d'energia neta continua creixent, Jingsun està ben posicionat per satisfer les necessitats dels clients i contribuir a un futur més sostenible.
En general, aquest desenvolupament és un pas endavant positiu per a Jingsun i la indústria fotovoltaica en conjunt. Amb el seu enfocament en la qualitat, la innovació i les associacions, Jingsun està disposat a continuar fent contribucions significatives al panorama de les energies renovables.

PMF
P: Què és el panell solar de doble cara Jinko 560W i com funciona?
P: Quins són els avantatges de triar els panells solars de doble cara Jinko 560W?
P: Com beneficia el disseny de doble cara dels panells solars Jinko 560W al meu sistema d'energia solar?
P: Quina és la garantia que s'ofereix amb els panells solars Jinko 560W?
P: Com puc maximitzar els avantatges d'utilitzar panells solars Jinko 560W?

Etiquetes populars: jinko 560w, fabricants, proveïdors, fàbrica de jinko 560w de la Xina



